Kaip Google ir kitos ieškojimu balsu sistemos kreipia dėmesį į jūsų balsą

Ne paslaptis, kad vis daugiau žmonių telefonuose naudojasi balso komandomis bei paieška. Tokios programos kaip Siri, Dragon Mobile Assistant ir kitos lengvina šį darbą. Visgi jos ieško nurodytų dalykų tose pačiose paieškos sistemose kaip Google, Bing ar kitose.

Balandžio 7 dieną Google paskelbė, jog balso pašvarinimas įvedant komandas padidintas gan ženkliai. Seniau pasilikdavo 25 procentai trukdžių, dabar jų procentas sumažėjo iki 8. Kyla klausimas, ką tai reiškia? Google dirba programavimo laboratorijose ir įrašų studijose, kad „pašvarintų“ jūsų įvedamas komandas nuo pašalinių garsų (kavinės, gatvių garsai, mikrofono lūžinėjimai ir pnš), kad jūsų paieška būtų tikslesnė ir geriau suprasta, ką jūs norite surasti.

Tai labai svarbus dalykas ir paieškų sistemos optimizavimu užsiimančioms įmonėms. Gali būti, kad kelių ar keliolikos metų bėgyje rašto komandas keis komandos balsu, kadangi ši paslauga vis labiau populiarėja ir ja naudojasi vis daugiau žmonių. Google kuria ir tobulina algoritmus, kad šią paiešką palengvinti ir vėlgi pirma kreipia dėmesį į naujoves.

SEO rašytojams ir optimizuotojams greit reikės galvoti, kaip sudėti frazes ir raktažodžius pagal žmogaus balsą, kadangi žmogaus įvedamos komandos balsu dažniausiai skiriasi nuo įvedamų raštu ir tai bus gan nelengvas uždavinys minėtiems darbuotojams. Visgi, kaip ir kiekviena naujovė, taip ir šį yra įdomi ir naudinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *