3 būtini dalykai norint pritraukti investuotojus, tačiau dar neturint produkto

Ne paslaptis, kad kuriantys įmones verslininkai dažnai ieško investuotojų. Tačiau šiomis dienomis, kai rinka pakankamai „užkišta“, pritraukti norinčius investuoti tapo kur kas sunkiau. Daugelis jų nori matyti produktą, o ne tik idėją. Pateikiame tris svarbiausius dalykus, kurie būtini norint pritraukti investuotojus ir neturint produkto.

  • Komanda

Ko gero esate girdėję posakį „svarbu ne mašinos greitis, o vairuotojas“. Tuo vadovaujasi ir investuotojai. Daugeliui iš jų pagrindinis kriterijus, į kurį atsižvelgiama yra komanda. Nemaišykite to su faktu, jog senesniais laikais galėjome išvysti daug nepatyrusių verslininkų, į kuriuos investuotojai „sukišdavo“ savo pinigus. Tai buvo „idėjos“ laikai, dabar to nebėra.  Be to, komandos surinkimas ir gebėjimas vadovauti jiems bus raktas į sėkmę ateityje. Niekad nenuvertinkite komandos svarbos.

  • „Demo“

Kaip ir minėjau po ankstesne paantrašte, idėjos laikai baigėsi. Prieš ieškodami investuotojų, turėtume pasidaryti produkto „demo“ versiją. Tai gali būti brėžinys, nuotrauka, ar, jei įmanoma, beveik išbaigtas produktas. Taip ne tik labiau užtikrinsite investuotoją, bet ir įrodysite, kad patys tikite savo idėją ir jau pradėjote darbus, o viskas, ko jums trūksta – truputis lėšų.

  • Pardavinėjimas

Pradėkite populiarinti savo produktą, analizuokite, ar juo kažkas domisi,  kiek reikės jo gaminti ir t.t. Paprasčiausias būdas tai padaryti – facebook‘o puslapis. Sudarykite sutartis su pirmaisiais pirkėjais, įmonėmis ir pnš. Tai investuotojui sudarys įspūdį, jog produktas atneš sėkmę ir jis su mielu noru prisidės prie projekto savo lėšomis.

Šie paprasti trys žingsneliai iš pažiūros atrodo ir taip aiškūs, tačiau dažnas pradedantysis verslininkas juos pamiršta, nes yra nepatyręs, per daug ambicingas, dažnai tikintis, kad gali susitvarkyti ir be komandos ir pnš. Verslas nesusikuria per vieną dieną, investuotojai taip pat nepritraukiami per vieną dieną. Viskas pasiekiama nuosekliu darbu, o ši atmintinė padės laikytis tvarkos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *