SSL sertifikatai – svetainės saugumo garantas

SSL sertifikatų naudojimas – vienas iš ateities SEO faktorių. Tad kas anksčiau suskubs įsidiegti SSL sertifikatų tas džiaugsis geresnėmis paieškos sistemų pozicijomis.

Kuo svarbūs SSL sertifikatai?
Jie užtikrina, kad perduodami duomenys yra saugūs. Kai naudojamas SSL sertifikatas – visi perduodami duomenys šifruojami, užtikrinamas jų vientisumas bei patvirtinama svetainės tapatybė. Trumpai tariant apsisaugote nuo duomenų vagystės, nuo „fake“ tinklapių ir nuo galimybės, kad kažkas siuntimo metu tiesiog pakeis duomenis. Pavyzdžiui, kartais galite net nesuprasti, kad naršote ne tikroje interneto svetainėje, o tiesiog jos kopijoje. Tai įmanoma programišiams įsilaužus į interneto tiekėjo tinklą. Galvojate, kad skaitote 15min.lt portalo naujienas, bet iš tiesų Jūs matote pakeistą tinklapio vaizdą su visai kitokia informacija. Tai viena iš informacinio karo priemonių – galimybė skleisti propagandą. Apie informacinį karą ir propagandą internete girdime kasdien. SSL sertifikatas – pirmas žingsnis siekiant apsisaugoti nuo informacijos pakeitimo tinklapyje ir svetainės lankytojų klaidinimo. Jei tinklapis apsaugotas SSL sertifikatu programišiams nepavyks Jums pateikti suklastotos tinklapio informacijos.

Kaip sužinoti ar svetainė naudoja SSL sertifikatą?
Interneto svetainės naudojančiose SSL, adreso eilutės pradžioje matysime ne http, tačiau https protokolo pavadinimą. Tai dažniausiai galite matyti prisijungdami prie elektroninės bankininkystės ar kitų atsiskaitymo sistemų.

Atrodytų, kad SSL sertifikatas svarbus tik dideliems portalams ir svetainėms, kuriose suvedami asmeniniai duomenys. Tačiau reikia į saugumą pažvelgti daug plačiau. Saugoti reikia ne tik savo bankininkystės kodus ar slaptažodžius. Reikia saugoti visą informaciją apie save, apie tai ką veikiate internete, kokias paieškas vykdote Google sistemoje. Kodėl? Todėl, kad kažkas gali šią informaciją panaudoti blogiems tikslams pasiekti. Pavyzdžiui sužinojus, kad nusipirkote kelionę į užsienį vagis žinos, kad Jūsų namai greičiausiai yra tušti ir, kad juos galima apvogti. Arba sužinojus ko ieškote internete ar su kuo bendraujate galima sužinoti detalių apie asmeninį gyvenimą, pomėgius, sveikatos būklę. O visa tai galima panaudoti prieš Jus. Dažnai svarstoma iš kur telefoniniai sukčiai gauna daug informacijos apie asmeninį žmogaus gyvenimą. Kas gali paneigti, kad jie šią informaciją gauna šnipinėdami internete?

Google saugo asmeninius žmonių duomenis ir privatumą. Dėl šios priežasties Google paieškos sistema jau nuo 2011 metų veikia https protokolu, naudodama SSL sertifikatą. Ir Google rekomenduoja visoms interneto svetainėms pasekti šiuo pavyzdžiu įdiegiant SSL sertifikatus savo tinklapiuose. Interneto svetainės naudojančios SSL sertifikatus turės daugiau galimybių papulti į Google paieškos viršūnę nei tos, kurios sertifikatų nenaudoja. Kol kas tai nėra būtinas reikalavimas, bet Google atstovai skelbia, kad interneto svetainės saugumas turės vis didesnę įtaką tinklapio reitingavimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *